כשרות והכשרת המטבח

צוות מיוחד של בית חב"ד מוכן להכשיר את המטבח שלכם.

הכשרת מטבח

אחת המצוות העיקריות בחיים היהודיים היא שמירת כשרות האכילה והשתייה. רוב העם היהודי מקפיד על רמה מסוימת של כשרות, ברמות שונות של הקפדה וזהירות.

למה חשוב כל-כך להקפיד על כשרות?

גוף האדם מושפע מהמזון שהוא מכניס אליו. מזון בריא עוזר לגוף לתפקד, ממלא אותו באנרגיה ומוסיף לבריאות. מזון שאינו בריא עלול לגרום נזק.

כך גם בנוגע לנשמה. המזון מכיל תכונות שמשפיעות על הנפש. ה' התיר לאכול את המאכלים שיש להם השפעה חיובית, ואסר את בעלי ההשפעה השלילית.

כאשר מקפידים על כשרות האכילה והשתייה, מוודאים שהנפש מקבלת רק השפעות חיוביות ומונעים את השליליות.

המטבח הכשר

אחד העקרונות החשובים ביותר בשמירת הכשרות הוא עקרון ההפרדה בין בשרי לחלבי.

כלים שהיו בשימוש בחלבי אסורים בשימוש עם בשרי, וכן להפך, כלים שהיו בשימוש עם בשרי אסורים בשימוש עם חלבי. במקרה שבכלי אחד התבשל גם בשרי וגם חלבי, הכלי נאסר לשימוש.

גם משטח עבודה (כמו השיש) שהיה עליו מאכל חלבי נאסר, במצבים מסוימים, לשימוש בבשרי ולהיפך. על מנת להכשיר כלי או משטח שנאסר יש לעבור תהליך הנקרא הגעלה.

לכן חשוב מאוד להפריד את הכלים הבשריים מהחלביים, וכן לחלק את השיש לאזור חלבי ואזור בשרי. תהליך זה נקרא הכשרת המטבח. זהו תהליך מורכב הדורש מיומנות רבה.

צוותים מטעם בית חב"ד יכשירו את המטבח של כל פונה ללא תשלום. לשם כך יש לפנות לבית חב"ד, על מנת לתאם מראש את מועד ההכשרה ואת ההכנות שעליכם לעשות לפני הגעת הצוות.

לתיאום הכשרה מלאו צרו קשר

Scroll to Top